Blog

Samochód do ślubu

Samochód do ślubu to nieodłączny element prawie każdej ceremonii ślubnej i jest jednym z elementów planowania ślubu. Bardzo często jest takim małym szaleństwem, takim spełnieniem małego motoryzacyjnego marzenia a dla fotografa ślubnego idealny materiał do pięknych zdjęć ślubnych czy to w drodze na ślub czy podczas sesji ślubnej. 

samochod do slubu, fiat 500

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam dokonać właściwego wyboru i odpowiedzieć na pytanie jaki samochód do ślubu:

 1. Styl wesela – Wybierzcie samochód do ślubu, który będzie pasował do stylu i charakteru Waszego wesela. Jeśli organizujecie klasyczne przyjęcie, samochód zabytkowy lub luksusowy będzie odpowiedni. Jeżeli planujecie ślub w stylu boho, możecie zdecydować się na rustykalny samochód lub van.
 2. Rozmiar – Upewnijcie się, że wybrany samochód ma wystarczającą ilość miejsca dla Panny Młodej i Pana Młodego czy np Fiat 500 nie okaże się za mały chociaż jest taki piękny. Zwróćcie uwagę na długość sukni aby mieć pewność, że będzie wygodnie podczas jazdy.
 3. Dodatki – Dodatki takie jak kwiaty, balony czy banery mogą dodać samochodowi dodatkowego uroku i sprawić, że będzie wyglądał jeszcze bardziej wyjątkowo.
 4. Kolor – dla wielu osób zwłaszcza Pań, ten punkt powinien być 1, cóż każdy ma swój ulubiony, dla mnie czerwony ma to coś. 
 5. Bezpieczeństwo – Oczywiście, ważne jest aby wybrany samochód do ślubu był bezpieczny i w dobrym stanie technicznym co pozwoli Wam cieszyć się tym wyjątkowym dniem jeszcze bardziej. 
 6. Możecie wynająć samochód z doświadczonym kierowcą który zapewni nie tylko bezpieczną jazdę, ale także profesjonalną obsługę. W trakcie jazdy będą dyskretnie asystować podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, pomogą z ułożeniem sukni oraz będą dyskretnie troszczyć się o Waszą wygodę, albo sami możecie zasiać za kółkiem wymarzonego samochodu. Oba rozwiązania moją swoje plusy i minusy. 
samochod do ślubu, fotograf ślubny krakow

Jaki samochód do ślubu?

Poniżej TOP 10 samochodów do ślubu – oczywiście wybór jest bardzo subiektywny 🙂 

 1. FIAT 500 – Klasyk
 2. Ford Mustang 
 3. Volkswagen Garbus
 4. Hudson Hurnet
 5. Mini Cooper – Klasyk
 6. Jaguar F-Typy Coupé
 7. Alfa Romeo Spider
 8. Warszawa ( Biała lub Czarna )
 9. Fiat 125 p
 10. Rolls-Royce 

samochod do ślubu, fotograf ślubny krakow, vw garbus

Wierzę że ten artykuł będzie dla Was małą dawką inspiracji ślubnych i pozwoli wybrać idealny samochód do ślubu. Jeżeli chodzi o koszty i odpowiedz na pytanie ile kosztuje wynajęcie samochodu do ślubu musicie sprawdzać bezpośrednio u właścicieli, najczęściej jest to przedział między 600 – 1000 zł. Warto też popytać przyjaciół bo w dzisiejszych czasach wiele osób ma takie samochody a nie koniecznie zajmuje się ich wynajmem na ślub ale dla Was może zrobić wyjątek.

samochod do ślubu, fotograf kraków, ford mustang

Jak już mamy samochód do ślubu czas pomyśleć o piosenkach na pierwszy taniec