Blog

Piosenki do pierwszego tańca

Piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to zwykle bardzo ważny i dla wielu Młodych Par najbardziej stresujący moment podczas wesela. Wiele moich par twierdziło, że dopiero po pierwszym tańcu skończyli się stresować i zaczęli się dobrze bawić na swoim weselu. Dla wielu to czas, kiedy mogą po raz pierwszy zaprezentować publicznie swoje umiejętności taneczne.

Pierwszy taniec to także czas, kiedy możecie poczuć się jak gwiazdy, otoczone uwagą i zainteresowaniem wszystkich gości. Warto jednak pamiętać, że to przede wszystkim Wasz moment, podczas którego skupcie się na sobie i waszych emocjach.

Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec – od czego zacząć ?

Przygotowanie do pierwszego tańca zwykle wymaga od Was trochę pracy i czasu. Warto zdecydować się na wybór odpowiedniego utworu muzycznego, który będzie pasował do stylu wesela oraz do Waszego charakteru. Dobrze jest również skonsultować się z instruktorem tańca, który pomoże w doborze odpowiedniego stylu tańca oraz w nauce kroków. Pamiętajcie, zawsze możecie wybrać krótki utwór albo skrócić oryginał ale jeżeli decydujecie się na drugą opcję taka informacja jest bardzo ważna dla fotografa ślubnego aby dać mu szanse na zrobienie kilku wyjątkowych zdjęć ślubnych. Moim zdaniem nie powinno się skracać utworu poniżej 2 minut :).

Najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec – ranking

Jeżeli nie macie jednego, ulubionego utworu i szukacie najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec – nie kierujcie się internetowymi rankingami, najlepsza piosenka na pierwszy taniec to ta Wasza bo Wy będziecie do niej tańczyć. To jest Wasz pierwszy taniec i tak powinno zostać. Każdy z nas ma listę ulubionych piosenek, super jeżeli będą taneczne ale może ważniejsze będzie dla Was wybranie piosenki która np. leciała w kawiarni podczas waszego pierwszego spotkania i do dzisiaj ją z tym wydarzeniem łączycie. To ta piosenka sprawi, że będziecie się uśmiechać i wzruszać a może ta której tekst sprawia że łzy się cisną do oczu. Sprawa jest indywidualna, pamiętajcie to Wasze wesele. 

Ja ze swojej strony mogę Wam polecić TOP 50 utworów które często słyszę na weselach jako piosenki do pierwszego tańca ale co roku ta lista się wydłuża, bo jakby nie było piosenek o miłości jest najwięcej 🙂

Piosenki do pierwszego tańca KLIKNIJ TUTAJ

Nie ma jednego właściwego sposobu na przygotowanie się do pierwszego tańca, ważne, abyście czuli się komfortowo i swobodnie podczas tańca. To czas, który na zawsze pozostanie w waszej pamięci, dlatego warto poświęcić mu trochę uwagi i przygotować się do niego najlepiej jak się da no i każdy fotograf ślubny będzie Wam wdzięczny za okazję do pięknych zdjęć z pierwszego tańca. Pomyślcie o oprawie muzycznej przy organizacji waszego wymarzonego ślubu.