Blog

fotograf slubny kraków

Kwiaty na ślub

Kwiaty są jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych na ślubie, ponieważ dodają uroku, elegancji i wyjątkowego klimatu. Wybór kwiatów do ślubu zależy od stylu, kolorystyki oraz preferencji pary młodej. Jednak niezależnie od tego, jakie kwiaty zostaną wybrane, są one zawsze pięknym i romantycznym akcentem na ceremonii zaślubin.

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego

Wybierając bukiet ślubny należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu jest suknia ślubna Panny Młodej i w jakim stylu będzie ślub.  Jeśli myślicie o ślubie w stylu boho czy rustykalnym, bukiet powinien nawiązywać do całości stylistyki, idealnie sprawdza się wtedy eustoma. Wybór najpiękniejszych kwiatów na bukiet ślubny to jedno, trzeba jeszcze dopadać kolor kwiatów. Najczęstszymi kolorami kwiatów są: biały, fuksja, magenta, niebieski, pudrowy czy różowy.

Róże to klasyka wśród kwiatów ślubnych i doskonale sprawdzają się w bukietach dla panny młodej oraz na dekoracjach stołów. Róże występują w różnych kolorach, od bieli i różu po czerwień i fiolet, co umożliwia dopasowanie do kolorystyki całej uroczystości.

Piwonie to kolejny popularny wybór na kwiaty ślubne. Ich pełne, pachnące kwiaty w kolorze białym, różowym, czerwonym, pudrowym nadają elegancji każdej uroczystości.

Bukiet z piwoniami to doskonały wybór dla pary młodej, która ceni sobie klasyczną i romantyczną atmosferę.

Lilie to kwiaty, które symbolizują czystość i niewinność. Mogą być wykorzystane zarówno na bukietach panny młodej, jak i w dekoracjach kościoła lub sali weselnej. Lilie występują w różnych kolorach, w tym bieli, żółci, różu i fiolecie.

Kwiaty sezonowe to również popularny wybór na ślubie. Wiosną można wybrać tulipany lub narcyzy, natomiast latem kwiaty polne, takie jak stokrotki lub rumianki, będą idealne na wiejskiej lub rustykalnej uroczystości.

Jak ze wszystkim również kwiaty poddają się modzie, także poniżej lista TOP 10 kwiatów do ślubu. Decydując się na dekoracje kwiatowe warto zwrócić się do ludzi z pasją i miłością do kwiatów https://www.instagram.com/dziewczyny_od_kwiatow/. Dzięki ich doświadczeniu, wizji i wyczuciu estetycznemu dzień Waszego ślubu będzie miał cudowną oprawę i zostanie w pamięci na całe życie.  

TOP 10 najpiękniejszych kwiatów do ślubu w 2023

  1. Róża Ekwador:

-quicksand (top do bukietów ślubnych)

-playa blanca (top do bukietów ślubnych)

-cappuccino

-moccachino (tegoroczna nowość)

-mentha

-secret garden (róża o praktycznie największej głowie)

2.Róża ogrodowa:

-westminster Abbey (top do bukietów ślubnych)

-bourbon street

-shades of beige

3.Róża gałązkowa:

-Majolika

4.Goździk:

-brut

-caramel

-faith

4.Dalia:

-cafe au lait

6.Hortensja:

-verena

-schneeball

7.Piwonia:

-florence nicholls

-bowl of cream

8.Eustoma:

-alissa pure white

-bohemian moca

9.Jaskry:

-Butterfly

  1. Gipsówka 

Niektóre pary młode decydują się również na wykorzystanie kwiatów sztucznych, które mogą być trwalsze i tańsze niż ich żywe odpowiedniki. Niezależnie od tego, jakie kwiaty zostaną wybrane, ważne jest, aby były one dobrze dobrane do stylu i charakteru całej uroczystości.

W skrócie, kwiaty to piękny i romantyczny element dekoracyjny na ślubie, moim zdaniem najważniejszym, zobaczcie moje portfolio i przekonajcie się ile wnoszą do zdjęć ślubnych.

Nie można zapomnieć o bukiecie ślubnym przy okazji zdjęć z sesji ślubnej chociaż czasami jak sesja jest w innym terminie to bukietu już nie ma ale jesteście Wy a to jest najważniejsze.